Anasayfa  
  Kurumsal  
  Ürünler  
  Kalite  
  İnsan Kaynakları  
  İletişim  
Kurumsal

Kaliteyi, gıda güvenliğini ve müşteri memnuniyetini ön planda tutarak ürünlerini üreten Yum-ta piliç'in hikayesi şu anda genel müdür olan Nihat Şenyurt bey tarafından 900 adet yumurtacı civcivle 1969 yılında başlamış, 1978 yılında 200.000 kapasiteli broiler çiftliklerin kurulmasıyla hem yumurtacı hemde broiler üretimine geçilmiştir. 1981 yılında 1500 adet/saat kapasiteli kesimhane'nin kurulmasıyla sadece broiler üretimiyle devam etme kararı alınarak 1986 yılında Yum-ta Tavukçuluk Gıda San. ve Tic. A.Ş. kurulmuştur.

Her zaman kendini geliştirerek en iyi hizmeti sunmayı hedef edinen Yum-ta Piliç 1998 yılında Avrupa standartlarında kesimhane kurma kararı alarak 1 yıl gibi kısa bir sürede bu isteğini yerine getirmiş ve 1999 yılında 15.000 m2 üzerine kurulu 4000 adet/saat kapsiteli kanatlıhayvan kombinasını faaliyete geçirmiştir.

Müşterilerimizin gereksinimlerini ve beklentilerini tatmin ederek, teknolojik olanaklardan sürekli yararlanıp, tüketicinin memnuniyetini sağlayacak, hijyenik koşullarda, kaliteli ve güvenli gıda üretmek ve personel sağlığı ve eğitiminin devamlılığı ile birlikte, çevreci yaklaşımlarla kırsal alanda üretim yaparak ülke ekonomisine katkıda bulunmak ve evrensel gıda güvenliği ilkelerini benimsemeyi ilke edinmiştir.

    Copyright Yumta  © 2012